A pécselyi lovasudvar a versenyzők körében rendkívül kedvelt versenyhelyszín, hiszen minden alkalommal pontos, figyelmes szervezést nyújtanak a szervezők. A verseny magas színvonalát fémjelzi az idei 94 rekord nevezési szám is. A versenyzők több kategóriában mérhették össze tudásukat. A kezdők és fiatal versenyzők futószáron és  a magyar póniklubos díjlovagló versenyszámokban indulhattak. A haladók ifi és felnőtt versenyzői a kategóriájuknak megfelelő versenyszámokban szerepeltek.

A versenyzők tudását az szakma nagynevű bírái végezték: Hiller Orsolya és Prutkay Zoltán Budpestről és Wágenhofferné Magyar Ágnes Nagyvázsonyból.

A távolról és a környékről érkező versenyzők mellett a szervező helyi Kinizsi Lovasklub lovasai is eredményesen szerepeltek a versenyen.

A versenysorozat szervezői (Csikós Lovasudvar, Kinizsi Lovasklub) legfőbb célként a szakképzett, biztonságos, kulturált gyermek és felnőtt lovasoktatást és a lovassport népszerűsítését tűzték ki. Ennek szerves része volt a vasárnapi díjlovagló verseny is.

További rendezvények:

  • 2009. július 12: Díjugrató verseny: Veszprém Megyei Bajnokság III. fordulója
  • 2009. aug. 15.: Magyar Póniklub (gyermek) lovasverseny
  • 2009. aug. 30.: Díjugrató verseny – Veszprém Megyei Bajnokság IV. forduló
  • 2009. szept. 12.: Díjugrató verseny – Veszprém Megyei Bajnokság döntője
  • 2009. okt. 24.: Tájékozódási terep lovasverseny Veszprém megyei döntője

 

Eredmények:

Futószár 1:
1. Rozmán Tímea - Széplak Sámán - Vasi Vágta SE
2. Petresevics Panni - Csenge- Kinizsi Lk Klára-puszta
3. Pergel Zsuzsanna - Barbi - Cseresznyés SE
 
Futószár 2:
1. Kiss Maja - Széplak Sámán -Vasi Vágta SE
2. Novonszky Dalma - Georgikon Tanüzem
3. Király Klaudia - Szerecsenfia - Kinizsi SK Gyenesdiás
 
D1: 
1. Kiss Maja - Széplak Sámán - Vasi Vágta SE
2. Novonszky Petra - Gift - Georgikon Tanüzem és Pásztor Dóri - Báró - Nagyvázsonyi Leányfalui LE

E8:

E8-ifi:
1. Németh Réka – Nagyvázsonyi Leányfalusi Lovasklub - Báró
2. Novinszky Petra - Georgikon Tanüzem – Gift
3. Barla Szabó Zsófia - Pauer LK - MASNI

E8-felnőtt:
1. Osthoff Charlotte - Cserénfa Lovas Klub SE - Karlo
2. Osthoff Charlotte - Cserénfa Lovas Klub SE – Karina
3. Futó Anna - Cseresnyés SE – Diadém

E8-licencfrei:
1. Horváth Laura – Kinizsi Lovasklub – Astor
2. Kerecsényi Lili - Nagyvázsonyi Leányfalusi Lovasklub – Dallam
3. Koch Laura – Kinizsi Lovasklub – Fabula

A4:

A4-ifi:
1. Kardos Adrienn - Akadémia LE - CELINE
2. Felföldi Enikő - Hévíz LK - ŐNAGYSÁGA
3. Hock Zsófia - Nagyvázsonyi Leányfalusi Lovasklub - ÁLMOS

A4-felnőtt:
1. Pintérné Molnár Szilvia  - MLK Petőfi LK Söpte - ISTAFAN IZGALMAS
2. Osthoff Charlotte - Cserénfa Lovas Klub SE - KARINA
3. Osthoff Charlotte - Cserénfa Lovas Klub SE - KARLO

A6-ifi:
1. Hock Zsófia  - Nagyvázsonyi Leányfalusi LK - ÁLMOS
2. Kardos Adrienn - Akadémia LE - CELINE
3. Wolff Alexandra - Kinizsi Lovasklub - REZGŐ

A6-felnőtt:
1. Pintérné Molnár Szilvia  - MLK Petőfi LK Söpte - ISTAFAN IZGALMAS
2. Pipoly Ivett - Kinizsi Lovasklub - TALIZMÁN
3. Révészné Rádli Eszter - Tapolca VSE - MAZSOLA

L3-felnőtt:
1. Pintérné Molnár Szilvia - MLK Petőfi LK Söpte - PITYPANG
2. Hardy Gabriella - Kinizsi SK Gyenesdiás - ELŐD
3. Edmund Gies Dobogómajor Lovas SE - GINA MONTANA 2

L7-felnőtt:
1. Pintérné Molnár Szilvia - MLK Petőfi LK Söpte - PITYPANG
2. Hardy Gabriella - Kinizsi SK Gyenesdiás  - ELŐD
3. Tihanyi Zsófia - Enselle Lovarda - AMETHYST

Pécsely, 2009. június 24.

Andratschke Constantin
Kinizsi Lovasklub, versenyrendező