A pécselyi lovasudvar az ifjú versenyzők körében rendkívül kedvelt versenyhelyszín, hiszen minden alkalommal pontos, figyelmes szervezést nyújtanak a szervezők.

A verseny magas színvonalát fémjelzi az idei rekord nevezési szám is. Összesen 48 – 8 és 17 év közötti – gyerek indult a versenyen, így 94 start jött össze

Harminc ló és póni volt a versenyen és 8 egyesületet képiseltek a gyerekek. A versenyzők több kategóriában mérhették meg tudásukat. A kezdők futószár I-ben és II-ben, a haladók idomító I-ben és idomító II-ben, illetve ugró kategóriában. A versenyt az ügyességi szám zárta.

Az értékelést országos versenyek nagynevű képviselői végezték: Wágenhofferné Magyar Ágnes Nagyvázsonyból és Prutkay Zoltán Budapestről. A két bíró jelenléte a versenyrendező számára nagy megtiszteletés volt.

A versenyszámok közötti szünetben a pápateszéri Lovasklub voltizs csoportja tartott bemutatót. A 8-16 éves gyerekek bravúros ügyességükkel kápráztatták el a nézőket.

A versenysorozat szervezői (Csikós Lovasudvar, Kinizsi Lovasklub) legfőbb célként a szakképzett, biztonságos, kulturált gyermek lovas oktatást és a lovassport népszerűsítését tűzték ki. Ennek szerves része volt a vasárnapi gyermek lovasverseny.