2018. május 23. szerda. Ma Amanda, Blanka és Jenny névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Válasz:Tereplovaglás (szabályai) (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Tereplovaglás (szabályai)
írta: tereplovas 5 éve, 1 hónapja
Hú, volt egy nagyon jó cikk sorozat a tereplovaglásról pár évvel ez előtt a Lovas Nemzetben. Most előkerestem az újságokat, Tippek és trükkök tereplovaglóknak volt a címe - de a Lovas Nemzet oldaláról nem lehet letölteni, csak pdf-ekben találtam meg:

http://klp.hu/files/articles/tereplovaglas_2009_12r.pdf
http://klp.hu/files/articles/tereplovaglas_2010_01r.pdf

Ez az első kettő, de a címre keresve megtaláljátok.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Mali Katalin 6 éve, 3 hónapja
Sziasztok!

Nekem azt is tanították, hogy mindig legyen nálam bicska és bálamadzag. A bicska azért, ha esetleg gyorsan ki kell szabadítani a lovat például mert pihenéskor kikötésénél megugrik, de volt már oylan is, hogy útközben a vastag őszi avar alatt valami fásszárú liánba gabalyodott be a lába. A bálamadzag meg az esetlegesen elszakadt dolog összekötésére szolgál, de természetesen legjobb a megelőzés, tehát jó állapotú szerszámokkal menni.

Többnapos túrára szoktunk vinni mindenből egy tartalékot, valaki egy tartalékszárat visz magával, más valaki tartalékkengyelszíjat, ...

A többit azt hiszem már leírtátok, most más nem jut eszembe.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: fruzsina 6 éve, 6 hónapja
Szerintem az a legfontosabb, hogy azt csinald amit a vezeto mond, Figyelj, ne kalandozz el, ne maradj le. Egyedul nem ajanlatos kimenni, de sokan ezt teszik..
írta: katica bogár 6 éve, 7 hónapja
Volt egy kiváló cikk sorozat a Lovas Nemzetben, talán tavaly. Egy lány írta, aki gyakorló tereplovas. Nem tudom, hogy a Lovas Nemzettől lehet-e régi számokat kérni, de én minden hónapban annyira vártam már, hogy megjelenjen az újabb cikk, mint egy ajándékot :) Annyira élvezetesen írta lány és tök jó tippeket, praktikákat mondott. Keresgéltem, és a KLP honlapján találtam meg a cikkeket, íme egy link:
http://klp.hu/hirek/161

De a hírek rovatban szerencsére fent van az összes :)

katica
írta: Németh Viki 6 éve, 11 hónapja
Igazából teljes mértékben tiszteletben tartjuk a környezetvédelmi területeket, mert nem hiába az. Csak bosszant hogy a sok iq harcos össze vissza bőgetheti a motorokat gond nélkül. Na de mindegy is.
Igen ez teljesen igaz hogy beszélni kell velük csak sajnos itt a nagy része betokosodott (szép szóval nem tudom illeti) "ember". Ezért nem is megyünk már inkább semerre se csak ha biztosak vagyunk benne hogy nincs kint vadász. Itt januártól március áprilisig nagyon sok vadhajtás volt és mint a meszes úgy mentek az erdőbe. Én ezt se tartom túl korrektnek igazából hogy egy halom szerencsétlen jószágot egy zárt részen kergetünk és agyba főbe lövöldözzük. Na de nem ez most amiért én írtam hanem az hogy itt hiába van papír és hiába beszélünk velük magasról le vagyunk ejtve.
Az hogy otthon nem tarthatunk lovat még mindig nem hagyj békét így igyekszem tenni ellenne valamit.
üdv, Viki.
írta: Szabó Róbert 6 éve, 12 hónapja
" Ott az keltett fel a háborodást igazából hogy a quadok bemehetnek, mert az nem szennyezi ááá dehogy(benzingőz, hatalmas kerekek)... de a ló viszont igen. Na de ebbe már beletörődtünk. Ezeknek a vadászoknak csak a szájuk nagy, papírjuk nincs hogy azaz ő területük lenne csak egyszerűen nem nézik jó szemmel a lovasokat és ennyi."
Szia Viki!
A quadosoknak sem szabad bemenni a természetvédelmi területre!
Én ismerema másik oldalt is, mert erdőgazdaságiban végeztem.
Gondolm nem örülnél neki, ha egy vadászat kellős közepébe csöppennél. A célpont nem te lennél, d e agolyó nem válogat.
És gondolom annak sem örülnél, ha felbőgne hozzád közel egy motorfűrész, kiabálnák, hogy "vigyázz!!! dől a fa!!!" és anagy robajtól, ahogy ledől, alovad megbokrosodna és beledöngölne a földbe! ha túrát veuetsz akkor meg több embert döngölnének bele a lovak a földbe és az a te felelőséged!!!!
Vagy pl. én sem örülnék neki, ha kitaposnátok a frissen ültetettt csemetéimet, vagy a makkgyűjtő területemen széttaposnák a lovaitok a makkot.
Minden esetben egyeztetni kell az Erdészetekkel, Vadászokkal és a tulajdonosokkal, amelyik területen át akarok haladni.
Ezt nem csak a szabályok miatt kell megtenni, ha nem a te és a társaid testi épsége miatt is.
Hidd el, ha te is úgy állsz hozzájuk, segítenifognak.
A lótartásnak pedig valóban szabályai vannak és ezt még az önkormányzatok településenként is külön szabályozzák! Ez van!
Én is szívesen tartanám a házamnál, legalább az egyik lovamat, de nem lehet. Elfogadom és hidd el nekem sem könnyű, mert jelenleg 7 lovat tartok bérbe!
Üdv. Robi