2018. május 23. szerda. Ma Amanda, Blanka és Jenny névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Pecs környéki barbár lótartó (1 megtekintés) (1) vendég
Pecs környéki barbár lótartó
írta: Nora Jones 5 éve, 5 hónapja
Pécs környákán van egy lovarda, ahol a lovak egészsége van a legutolsó helyen. Egy szurival, vagy füllentéssel minden meg van oldva! A lovász egy BARBÁR!
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
Válasz:Felelősség!
írta: Tombor Mónika 6 éve, 3 hónapja
Természetesen mindenki leesik, aki lóra ül - egyszer vagy többször!
Csak az nem mindegy, hogy azért mert elvesztette az egyensúlyát, mert nem figyelt...vagy mert a ló napok óta nem volt lovagolva, mozgatva!!! 2-3 napi karám nem egylő a rendszeres mozgással! Arról nem is beszélve, hogy milyen ártalmas a ló egészségére a rendszertelen munka...

A lovarda tulajdonosnak, de főleg az edzőnek komoly felelősége van a lovas balesetekben! Csak ritkán kérik számon, mert a lovas nyilatkozata mögé bújnak, és ezt a lovasnak is bebeszélik!

Csak bocsánat, a lovasnak is lehetne annyi esze, mint bizalma!!!!!!
Mert bizalom az van, mert mindent elfogad. Hát, akkor kérdezzen is!

Milyen edzői papirral rendelkezik az "edző"? Mikor, és mennyit dolgozott a ló? Ezt bárki megkérdezheti, és az az edző, tulajdonos, aki rossz néven veszi a kérdéseket..az nem jó jel!

Minden lónak lételeme a mozgás, de ha munkát várunk el tőlük, akkor különösen figyelnünk kell rájuk: az iskolaló nagyon nehéz munkát végez: sok különböző lovast visenek el: ezért jól esik nekik, ha igazán képzett lovas ül fel rájuk, és igazán ló nyelven beszél velük, és igazán komoly lovaglást kér tőlük. Jól esik nekik...

Igen, vannak kezdő lovasoknak való lovak, és vannak gyakorlott lovanak való iskolaló: ehhez kell az edzői tudás, hogy kinek milyen lovat adok, és ehhez kell az edzői felelősség, hogy én, igen, én az edző ültettem fel a lovast a lóra, igen én az edző lovagoltam, mozgattam a lovat, és adtam lemozgatott, lovaglásra kész állapotban a lovas alá, igen, én ismerem a ló minden mozdulatát, igen, én az edző tanítottam a lovast, tehát ismerem a lovas tudását...Ezt hányszor hallható egy esés után????

Javaslat: ne lovagolj papit nélkilü "edzővel", csak kobakban lovagolj!
Csak munkában lévő lóra ülj fel!
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Mali Katalin 6 éve, 3 hónapja
Eddig egy oldanyi hozzászólást nem nyitott meg, most látom már, hogy többen is így gondolják.

Az oktató képzettségéről: én is szeretném, ha csak papírral és megfelelő ló- és lovaglásiismerettel rendelkező személyek oktatnának, de sajna ez sem mindenhol van így, mert olcsóbb és egyszerűbb 1-1 ismerőst, régebb óta itt lovagló valakit megkérni. Arról meg már nem is beszélek, hogy ők mennyire felelősségteljesek, szerintem bele se gondolnak, hogy mekkora bajt csinálhatnak.
írta: Mali Katalin 6 éve, 3 hónapja
Szabó Róberttel értek egyet! A tulajnak a lovához megfelelő lovast szabad csak felengednie a lovára. A lovasiskolákban is kell(ene) olyan lovaknak lenni, amikre telesen kezdők is ülhetnek, meg perzse néhány tapasztaltabb lovast igénylő ló, hogy a régebb óta lovaglók se unatkozzanak, de a lovardába sokszor teljesen kezelhetetlen lovak is vannak :(
És persze a lovasnak tisztában kell lenie azzal, hogy csak az nem esik le a lóról, aki nem ül fel rá...

Szép napot mindenkinek!
írta: Tombor Mónika 6 éve, 4 hónapja
A felelősség nyilatkozat kölcsönös! A lovas saját felelősségére lovagol, azaz nem kényszerből ül a lóra, elfogadja a lovardai szabályokat, és az edző utasításait. A szándékos szabálysértés kizárást von maga után.
A lovarda felelőssége a megfelelő hely, felszerelés, ló és edző biztosítása a lovas számára. Az edtzőnek ismernie kell a lovak vérmérsékletét, edzettségét, és munkaigényét. Fel kell tudnia mérni a lovas tudását, és a megfelelő lovat, és edzést kell szolgáltatnia.

Egy baleset vizsgálata: a nyilatkozat van-e? Viselt kobakot a lovas? ha nem, akkor az edző felelős a megfelelő felszerelés hiánya miatt.
Milyen képesítéssel rendelkezik az edző? A lovardában megfelelő-e a körmény oktatásra? Milyen edzettségű az oktatóló? Milyen, és mennyi munkát végzett előtte a ló? Mennyit pihent a ló? Milyen faladatokat kért az edző? A feladatokhoz megfelelő volt a lovas és a ló tudása?..stb....
Szóval komolyabb a felelősség nyilatkozat, mint egy : Tudomásul veszem, hogy a saját felelősségemre veszem igénybe a lovas szolgáltatást.
írta: Szőke Ferenc 7 éve
Nos ezzel egyet kell hogy értsek.Hiszen felelősség terheli magát az oktatót illetve a gazdát is.Mert fel kell mérje először is a lovagló tudását és a szerint kell lovagoltatni.Tudni kell azt is hogy milyen vérmérsékletű lovat adok a lovagolni szándékozó alá.De azt figyelembe kell vennie mindenkinek hogy a profikat is érheti baleset.Lehetnek olyan kivételes helyzetek amiket nehéz vagy nem lehet korrigálni.A lovagoltatásnak vannak előírt szabályai amit illik betartani.Csak azt tudom mondani hogy kölcsönös felelősség.Remélem ezt nem kell részleteznem!
Blonde