2018. február 25. vasárnap. Ma Gallo és Sprint névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Tereplovaglás (szabályai) (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Tereplovaglás (szabályai)
írta: Uhrin Mónika 7 éve
Én nagyon fontosnak tartom itt is a bemelegítést! (ez a táj miatt sokszor elmarad, vagy nagyon minimálisra csökken a legtöbb lovasnál)
Illetve nálunk külön felhívták a figyelmet, hogy patkóval nem lehet bizonyos területekre menni.
Mi mindig úgy zárjuk a terepet, hogy az utolsó 15-20 perc lépés, így mire visszaértünk a ló vissza nyugodott, megszáradt.

Egyébként nagyon jó téma!
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Kiss Mercédesz 7 éve
I ' m sorry ,sir Robert , de nálunk,érkezés útán van egy ritúálé : a lovasok megálnak szépen 1 sorban, kicsit megnyugodnak ,aztán udvariasan,lovagiasan , megköszönik egymásnak és a lovaknak a társaságát , majd elhangzik valaki által a vezényszó : " vasbol ki ! " , " lórol le ! " és mindenki egyszerre,huszárosan szál le .Nagyon szép látvány .Utánna jön a lenyergelés ,aztán mindenki száron vezetve a lovát ,legalább 20 percig ,de többet is ,sétál ,vagy körbe körbe ,vagy ki merre akar .Ilyenkor szoktuk ,úgy fríssiben traccsolni az élményekröl . Ezt nem mi találtuk ki ,de ezt én importáltam Mátészalkárol az érdemes Dr. Ungváry Zsiga oktató lovardájábol. .Ott láttam először és meghatónak tünt ez a nemes tisztelet a közös lovaglás iránt (ezek a mentorom szavai ! ).
Gondi ,hogy ezek után szárazon hozod ki és szárazon viszed be.
Lámpás nagyon profi ,tuti jól jönne a véleménye a szabályos leléptetésröl.
Mersi
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Szabó Róbert 7 éve
Jól írtad, bár az istáló közelében azért nem vágtázunk, hogy a ló leszáradjon.
Van egy olyan mondás, hogy "olyan szárazon érjen haza a ló, mint amikor elindult!"
Ezt Lámpástól hallottam:) .
Addig amíg nincsbaj, addig hord csak a kalapod.
Majd megváltozik a véleményed az első esés után.
Ez az egyedül túrázásra is vonatkozik!
Üdv. Robi
írta: Kiss Mercédesz 7 éve
Ajánlatos legyen legalább egy mobil telefon,szükség esetén segitséget hívni.
Hazafelé tartva,közel az istálóhoz,kerülni kell a vágtázást,mert a ló istáló honvágyában elragdahat.
Fiatalabb,izgága lovat ajánlatos nyugodtabb mellé párositani.
Ha elindultál,a lónak a fejét ne forditsad többet vissza az istáló felé.
Ha elindultál ,menj iránytudatosan,egy point felé,ne kacskaringóz,ne bizonytalankodj.(Ezeket betéve tudom,mert a legelső dolgok között volt ,amit a fejembe rágtak terepezésnél ) .
És be is tartom,mert ha nem orditanak rám.
Ja igen,az öltözék hosszúujjú felső és kendő a nyakadban (mint a cowbojoknak) a kullancsok ellen,akármilyen meleg van.Ezért is jár letolás.
Amite nem tartok be,én a kis piros kalapomat nem adom oda egy kobakért (ezért viszont nem tolnak le !) és van úgy hogy egyedűl megyek ki a mezőre rövid félórás turára ,ha úgy van kedvem (erre viszont azt mondja a góré : "Kemény vagy, Mersi " és megpuszil ).
Amivel nem vagyok tisztába :bokavédőt tenni a ló lábára .Van aki aszongya ,hogy beleakadtak ágak és csak több bajt csinált.
Mersi
írta: Szabó Róbert 7 éve
Igen! Nagyon helytelen, ha valaki egyedül lovagol ki terepre, mert, ha bármi történik vele, nem tud segíteni senki.
A másik fő szabály, hogy terepen is legyen rajtunk kobak!
Fontos, hogy mindig érthetően jelezze a túra-vezető, hogy mikor milyen jármódban haladjon a csapat és ezt a túrán résztvevők, be is tartsák.
A legképzetlenebb lovas menjen a túra-vezető után, egy jólképzett a sor végén.
Harapós ló elöl menjen, a rudgós meg leghátul.
Még van egy pár, de hagyok másokat is kibontakozni :laugh: !
írta: Lámpás 7 éve
Ha terepre lovagolunk ki, mindig kell, hogy legyen egy túravezető?