2018. február 25. vasárnap. Ma Gallo és Sprint névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Természetes lovaglás,kiképzés (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Természetes loaglás,kiképzés
írta: evelin 7 éve, 11 hónapja
Én is természetes lókiképzés híve vagyok.Mindegyik csikót vagy lovat aki hozzám kerül így lovagolok be ..UTÁLOM A BETÖRÉS szót..a lovak nem ablakok akikbe ha kedvünk van belerúgunk ,hogy törjön be.Zablát én is szoktam használni mert úgy gondolom,ha helyesen használjuk nem okoz fájdalmat.De emellett nem használok pálcát vagy ha igen akkor csak segítség adás képpen de ezt is 20 lóból max egynél..Nagyon jó dolog ez a Monty Roberts módszer.A Parelli féle nekem annyira nem tetszik vagyis a Monty Roberts féle kiképzési mód szerintem alaposabb és jobb.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: dodo 7 éve, 11 hónapja
Zerinváry Szilárd több mint 20 éves gyakorlata a garancia, hogy Ön is örömét leli saját lovában. A lókiképzésben a természetes illetve erőszakmentes módszereket alkalmazzuk, és így próbáljuk elérni, hogy mindenki jól érezze magát a munka közben. Vállaljuk csikók belovaglását, nyers, ellenszegülő és kezelhetetlen lovak kiképzését. Ha úgy érzi, hogy lovával nem tud kapcsolatot teremteni, vagy csak magasabb szintre akar lépni a kiképzésében, akkor keressen minket bizalommal. A kiképzés során a lovassal végig együttdolgozva, lépésről lépésre jutunk el a végcélig, amely egy jól képzett, nyugodt lovat és egy elégedett gazdát jelent. A lóidomításban az erőszakmentesség és a természetesség útját követjük. A lókiképzés célja: a nyugodt lovaglás. Elrontott lovak kiképzését vállaljuk magasan kvalifikákt Svédországból jött szakemberrel. Budapest és Szentendre is még elérhető a lovardából, így a távolság nem lehet akadály a lókiképzésben.

Lókiképzés

Lókiképzés Budapest

A lókiképzés számunkra nem csupán munka, de életforma is. Saját lovainkkal is nap mint nap dolgozunk, hogy elérjük velük céljainkat. Sokfajta stílus létezik, de alapjában véve két fajta lovaglás van a jó és a rossz. Ha az edzés végén jól érzed magad és lovad is hasonlóan érez akkor biztos lehetsz benne, hogy sok rosszat nem tettél.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
Egyik Startlapom összeállítása közben ráakadtam egy érdekes lovas oldalra. Hogy miért olvastam bele mélyebben, nem tudom. A szerencse jó hogy arra vezetett, viszont szeretném, ha ez másoknak nem a véletlen műve lenne.

Mészáros Gyula lovas oldala,
aki hazánkban elsőként foglalkozik a hagyományostól egészen eltérő lóneveléssel.

A Natural Horsemanship = Természetes Ló Kiképzés

(Olyan módja a lovakkal való foglalkozásnak - így a lovaglásnak is - amely teljes mértékben, csak és kizárólag a ló faji sajátosságain, viselkedési sémáin alapszik... amin mindig is alapult!)

Natural: Természetes. Jelen esetben ló természetű, azaz a lóhoz csak annak viselkedési szabályi szerint közeledő magatartás. Horsemanship: (Horseman- lovas ember). A lovas ember, tudáson, tapasztalaton alapuló, lovakhoz való hozzáállását, viselkedését összefoglaló fogalom.
írta: LovasMimi 7 éve, 11 hónapja
Jó ez a fórum, majd írok is:)
írta: Uhrin Mónika 7 éve, 11 hónapja
Engem érdekelne, létre is akartam hozni erről egy fórumot, csak nem jutott rá idő....:laugh:
Kérdések és Válaszok a természetes ló és lovas kiképzésről

Fáyköd Petra vagyok, 15 évig én is a hagyományos lovaglás követői közé tartoztam, versenyeztem és olyan jelzőkkel bíráltam lovaimat, hogy "rossz, engedetlen, nehezen lovagolható, rohanós, agresszív stb." .Amikor egyedül maradtam külföldön az egyik legnehezebben kezelhető lovammal, és már nem volt több kikötőszár, és kínzózabla amit a ló szájába tehettem volna, a kezembe került Monty Roberts egyik könyve. Természetesen miután elolvastam nem ültem fel rögtön a lovamra szőrén, kötőfékkel és csináltam végig egy magas szintű; dílovagló kűrt de rájöttem arra, hogy nem az a jó módszer amit eddig csináltam.

2005 óta tanulom a Parelli módszert ami elsősorban arról szól, hogy mi, emberek megtanuljunk a „lovak gondolkodásmódját”.

Ez a rovat azért jött létre, hogy tanácsot és segítséget tudjak adni azoknak, akik úgy érzik, hogy a lovuk iránti szeretetéből adódóan egy jobb és harmonikusabb kapcsolatot szeretnének kialakítani lovukkal. Örömmel veszem bárki érdeklődését, legyen sport vagy hobbi lovas, és függetlenül lovának korától, nemétől és fajtájától, aki szeretné megérteni lova testbeszédét, és ennek segítségével erőszakmentesen megoldani lova viselkedési problémáit, és egy, minkét fél oldaláról, BIZALOMMAL TELI kapcsolatot kialakítani.

„ Minden pillanat új kezdet lehet. Döntés kérdése. A döntés a tiéd.”