2018. május 26. szombat. Ma Huncut, Iman, Kisvirág, Lisi, Mirza és Saci névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Lovas könyvek! (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Lovas könyvek!
írta: Szabó Róbert 8 éve, 4 hónapja
Nagyon is értelmes:)
A z én oktatom minden tanulóval úgy kezdi, hogy megpucoltatja a lovat. Aztán egy idő után osztályozza őket:) .
Ha valamelyik rossz jegyet kap(elöször csak az osztlyzatot mondja meg:) ) és rjön, hogy miért kapta, akkor jó jegyet ad neki.
Ha nem jön rá, megmondja, mi a hiba és ki kell javítania.
Ezekből a hibákból sokat tanulnak és rendesen gondozzák egy idő után a pacit.
Egyébként a csutakolás egy jó próba is, mert látszik, hogy ki fél a lótól. Aki fél azt meg kell nyugtatni, mert az lovagolni sem fog tudni.
Sajnos van olyan, aki sosem lesz lovas:( , mert nem tudja legyőzni a félelmét és mint tudjuk, a vágy nem elég a lovagláshoz
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: LovasMimi 8 éve, 4 hónapja
Egyetértek mindenkivel, én is amikor még nem lovagolhattam, akkor kimentünk a lovakhoz a tesómmal és csak leápoltuk őket, de az is szupi volt:cheer:
És amikor már, lovagoltam rajtuk, sokkal közelebb kerültem hozzájuk, mint, hogy ha csak lovagoltam volna! (lehet, hogy értelmetlen ahogy írtam:) )
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Szabó Róbert 8 éve, 4 hónapja
Még én is nagyon sokat fogok tanulni;)!
Hiszen Lovastúra-vezető akarok lenni:laugh: !
írta: Szatmári Szilvia 8 éve, 4 hónapja
persze igazad remélem nem értettél félre én is azt mondom tud alkalmazni amit olvastál az elmélet és a gyakorlat is fontos ha bár azt mondják hibáiból tanul az ember persze addig jó míg olyan hibát e nem követ amivel kárt tehet akár a lovába is.Azt ajánlom mindenki szerezzen be pár lovas könyvet! :D
írta: Uhrin Mónika 8 éve, 4 hónapja
Igaz, nem helyettesíti a könyv a gyakorlatot, de sokkal jobb ha tudod az elméletet és azt próbálod megvalósítani, mintha fogalmad se lenne az egészről...
én nagyon sokat tanultam a könyvekből....és még fogok is:laugh:
írta: Szatmári Szilvia 8 éve, 4 hónapja
egyet értek veled Robi szerintem az nem is igazi lovas aki nem tudja például még lepucolni se a lovát. A könyvekhez vissza térve nekem jó érzés volt amikor először mentem lovagolni és már kicsit felkészült voltam a lovas könyvekből. nem voltam teljesen tudatlan de mondjuk a könyvek nem helyettesítik a gyakorlatot ami a legfontosabb hogy tud alkalmazni amit olvastál. Amúgy a regények is jók igaz nem mindig a teljes igazságot tükrözik.