2017. december 11. hétfő. Ma Emese, Kende és Mogyi névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Lovasbalesetek (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Lovasbalesetek
írta: Sáfián Mária 8 éve
Engem sokszor kinevetnek a gyerekek, mert én is beöltözök. Az én csontjaim már nem olyan rugalmasak és nem szeretném kerekes székben felnevelni a gyerekemet. A gerincvédőt csak ugratáshoz veszem fel, ilyenkor úgy hívnak, hogy teknős lóháton :D Az izomszakadás tényleg piszok fájdalmas, még tornász koromban tapasztaltam.
Bonyolult állat a tehén, de én megfejtem!
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Szabó Róbert 8 éve
Két fajta lovas van. Aki már esett le lóról és aki le fog esni :).
Már én is estem le, ráadásul köves talajra, de nem lett semmi bajom.
Hanyatt estem és ez azért jó, mert én mindig hordok gerincvédőt és kobakot.
Tudod! Én már tényleg öreg vagyok, nem bízom a véletlenre :laugh: .
Az izomszakadás után 6 hétig nem bírtam felkelni és a kínok-kínját éltem át. Bírom a fájdalmat, de sokszor azt kívántam, inkább vágják le a lábam és akkor megszűnik a fájdalmam.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
Ja, elfelejtettem: Érdekes téma, jó, hogy felhoztad :)
Nekem komolyabb balesetem nem volt, egy igazit estem az első ugratási kísérletem alkalmával, de szerencsére a legpárnázottabb részemre. Akkora krátert ütöttem a homokba, hogy feljött a talajvíz :D Tanulság: ha a lovad egyik szemére (átmenetileg) nem lát, fogalmad sincs hogy kell összeszedni a lovat és egyértelmű segítségeket adni neki, várj az ugratással, mert mindketten megsérülhettek. A lónak nem lett baja, de az én hátsóm két hétig sajgott és a vállam azóta is fáj :(
Lovasbalesetek
írta: Szabó Róbert 8 éve
Azért vetem fel ezt a témát, hogy meg tudjuk osztani egymással a ezeket a rossz tapasztalatokat, hogy a későbbiekben segítsenek a balesetek megelőzésésben.
A szakkönyvek írnak erről, de azt tapasztaltam, hogy a valóságban telejesen másképpen zajlik le egy ilyen szituáció.
Nekem volt egy komolyabb balesetem kezdő koromban.
Azt tanultam, hogy a lóra mindíg előre kell felszállni.
Na ez a csődör kicsit meghátrált, felágaskodott, én meg a koromnál fogva nem tudtam megcsinálni a spárgát :) és lett egy részleges belső combizom szakadásom.