2018. február 25. vasárnap. Ma Gallo és Sprint névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Lovasbalesetek (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Lovasbalesetek
írta: Vucskics Kata 8 éve, 3 hónapja
Az edzőcipő nem olyan rossz, nyáron én olyanban szoktam lovagolni, olyan kell ami sima utcai cipőnek van hirdetve mert az biztos nem olyan bumszli, télen én termo-csizmába lovagolok. Szerintem érdemes beruházni egyre, mert nagyon jó meleg.:)
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Sáfián Mária 8 éve, 3 hónapja
Még szerencse, hogy nem történt komoly baj, engem ezzel a kengyelbe szorulással annyian riogattak, hogy nem is próbáltam ki az edzőcipős vagy bakancsos lovaglást. A gumicsizma viszont szörnyen hideg :(
Bonyolult állat a tehén, de én megfejtem!
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Vucskics Kata 8 éve, 3 hónapja
Hát én most nem fogok minden esésemről beszámolót írni mert nagyon hosszú lenne, de van egy tanulságos, kb 8 éve történt. Vágtába bakolt párat alattam a ló és elvesztettem az egyensúlyom, leesni készültem, de mivel hideg tél volt vastag talpú és orrú cipőben lovagoltam. Ez egy nagyon rossz ötlet volt, mert az egyik lábam beleszorult a kengyelbe és a lovacska tovább vágtázott úgy, hogy a fejem kopogott az istálló felé vezető köves úton. Nem lett semmi bajon, de soha többet nem húzok bakancsot a lábamra lovagláshoz akármennyire is fázik.:)
írta: Szabó Róbert 8 éve, 3 hónapja
Innen is látszik, hogy a ló menekülő állat.
Egy tapaszatlatlan ló nem állt volna meg.
Én a csalánt választottam volna :), mert bár összecsípett volna, de puhára estem volna. (sok a volna :).)
Az akácfa nagyon kemény :).
írta: Sáfián Mária 8 éve, 3 hónapja
A lovak sem szeretnek körkarámban vágtázni, főleg ha mély a járás, mert eleshetnek. Én a nyakig érő csalánt úsztam meg úgy, hogy nem voltam hajlandó leesni. Terepen mentünk, az előttünk lévő ló megtorpant valamiért, mi felcsapódtunk a seggére, ettől megiramodott, de én már elvesztettem az egyensúlyom, éreztem a végem :D Balra csalános, jobbra akác erdő. Teljesen előre voltam csúszva, gyorsan átöleltem a nyakát, hasaltam a lovon, mire hátranézett és megállt. Láttam a szemében az aggodalmat és a bűntudatot, hogy ez miatta történt, pedig nem. Akkor szerettem bele igazán!
Bonyolult állat a tehén, de én megfejtem!
írta: Szabó Róbert 8 éve, 3 hónapja
Én az első futószáras vágta után, úgy döntöttem, hogy mindig hordok gerincvédőt, még a legnagyobb melegben is.
Nem ment a ló egész héten, mikor először vágtáztam és úbakolva indult el.
Visítottam egyet, mert már láttam, hova fogok repülni. Csodák-csodájára nem estem le, de megállította a lovat az oktatóm.
Mondta, hogy vágtázzunk újra, mert ha nem többet nem fogok.
Rákészültem és egész jól ment, de másnap már mentem is a Nagy Lovasba gerincvédőt venni :).
Egy darabig még vágtáztam futószáron, aztán kértem az oktatómat, hogy inkább had menjek osztályba, mert nem attól félek, hogy lesek, hanem úgy érzem eldől a ló :).