2017. december 11. hétfő. Ma Emese, Kende és Mogyi névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Válasz:Lovasbalesetek (4 megtekintés) (4) vendég
Válasz:Lovasbalesetek
írta: Busa Erzsébet 5 éve, 6 hónapja
hello. én 9- szer estem póniról és 1-szer nagy lóról. a legutóbbi esésemnél bevágtatott velem egy hatalmas gödörbe és pont ott estem le. a gerincemmel estem le három kő volt alattam. jó nagyot estem de szerencsére nem lett bajom. :laugh: a lovaglás veszélyes sport az tény de csodálatos élmény. azért senki se próbálkozzon tereppel ha tapasztalatlan.;) jó hogy felhoztad a témát.
Utolsó szerkesztés: 2012-05-30 11:12 : Erzsi2000.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: Szabò Timea 5 éve, 6 hónapja
nem,sajnos nem tudta feltolteni a kèpet
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
Lovasbalesetek
írta: Szabò Timea 5 éve, 6 hónapja
Ma nem tudom melyik angyal vigyazott ram,de nem lehet elèggè megkoszonni neki...
Baratnom tunderi,jolelku lovat nyergelte-szerencsere a korulkeritett nagypàlyàn-mondom neki,mi lenne ha csak ugy felulnek rà minden nelkul-ekkora baromsàg règen nem hagyta el a szàmat,es mire ezt kimondtam egyik làbam felraktam a keritès rudjara,a masikat àtlenditettem a paci hàtàn....jèèè,milyen aranyos,meg se moccan!
Egyszer csak oldalt forditja a fejet,mintha a szemembe nezne,eskuszom mintha valami ravasz vigyor is lett volna az arcan,elkezdett ugetni-belekapaszkodtam a sorenyebe mivel kotofek sem volt rajta-belehùzott,elovette a legsprintesebb vàgtàjàt-idom sem volt gondolkozni mit tegyek,csak az jutott eszembe, hogy ekkora sebessegnel levetnem magam a foldre talan fajdalmas lehet,hàt maradtam.Csak megjegyzem,èletemben hàroszor vàgtàztam szoren sajàt lovamon,akit jol ismerek.Annyira rohant,hogy ugy ereztem nem fog kanyarodni hanem egyenesen nekirohanunk a pàlya keritèsènek,èn meg àtrepulok rajta..de az utolsò pillantaban,mint a motorok a kanyarban bedolt,aztan a kovetkezo kanyar ugyanigy,mèg egy hossz.....es azelott hogy odaertunk volna ahonnan elindult,visszaàllt ugetesbe,majd lèpès ès megàllt....mintha direkt csinalta volna,hogy ràmijesszen...ravasz kis fruska!A baratnom rosszabb àllapotban volt mint èn,feher mint a fal,moccani sem tudott....Leszàlltam,azt sem tudtam nevessek vagy sirjak.....Erre odaèr a lovarda tulajdonosa,aki azt hitte èn irànyitottam a lovat,ès csak ugy megjegyezte...nem is tudtam hogy ilyen jol megy nyereg nelkul....
Az egeszbol csak annyi maradt meg az agyamban hogy milyen puha,selymes fehèr sorenye van a pacinak...

Mi a tanulsag?Hogy soha de soha nem ulunk fel nyereg,zabla,kobak nelkul egy olyan lora akit nem ismerunk,de olyanra sem nagyon akit igen!!!!!

Itt a kèp,baràtnom ravasz lovàròl...
írta: Tichi Zsanett 5 éve, 6 hónapja
sziasztok . egy barátnőm lován lovagolt egy lány és nem volt rajta kobak . a ló régen ügetőló volt és ha a fülébe ordítanak akkor vágtázni kezd. a lány ezt nem tudta és megingott a nyeregben. sikított egyett és a ló kivágtatott a kövesútra , majd a lány leesett a lóról . több hónapig kórházban volt . A barátnőm mondta az illetőnek,hogy vegyen fel védőfelszerelést , de nem hallgatott rá. a személy kezdő lovas volt , nem is lehetett volna csak futószáron lovagoljon. remélem azóta az az ismerősöm tanult a hibájából és többször nem csinál semmi meggodolatlanságot. nekem ez lenne az a történet ami meg is történt.
a hírekben is benne volt .
lovasok10
írta: Tombor Mónika 5 éve, 11 hónapja
Ez tragédia! Sok borzalmas dolgot hallotam már! És gondolom a felelősség nyilatkozatot is aláírtáttok!
Nem a drága ússzómedencés hely, ahol megtanulhatsz lovagolni!
Csak jól képzett, jól felkészült edzőtől tanulhatsz! És ő nem biztos, hogy a nagyon drága helyen dolgozik. És menyit ér az életed? Jó az olcsó, esetleg ingyen a szomszédban? Vagy fizetsz, és ha nincs annyi pénzed, akkor csak heti egyszer lovagolsz, de akkor biztos!?
írta: Emese 6 éve
Egyetértek az előttem szólókkal, de tulajdonképpen azt nem értem, hogy mire fel oktathat akárki, csak mert van lova? Tudom én, hogy nem olcsó dolog a lótarás, és ha már van az a szerencsétlen állat, csináljunk belőle pénzt, de na! Nem mondom, hogy nem olyan lovon tanultam anno futószáron, amitől az edző is félt. De aztán később ugrani is vele ugrottam, és ha fenn tudtál rajta maradni, profi kis kanca volt. Arra pedig megtanított mindenképpen. :D Komolyabb bajom viszont szerencsére nem származott a kényszerleszállásokból, nem úgy mint néhány szerencsétlenebb lovasnak...