2018. szeptember 19. szerda. Ma Ananász és Denise névnapja van.
Legtöbb patkója van: mersi lady (6269 patkó) | Top 10 »
Lovam.hu

• VAGY

belépés a fiókoddal:

• VAGY

regisztrálj az oldalon:
    *
    *
    Honey Potter:
    E-mail:
    *
    *
    *
    A *-gal jelölt mezők kitöltése kötelező!

Fórum

Válasz:Lovaspóló (1 megtekintés) (1) vendég
Válasz:Lovaspóló
írta: katica bogár 6 éve, 11 hónapja
Én idén elmentem pár lovas póló meccsre és abszolút pozitív tapasztalataim voltak. Nagyon izgalmas és látványos sport és láthatóan a lovak is élvezik. Persze mindent túlzásba lehet vinni, ahogy ezt is, de más sportágát is a lovaglásnak, annyira, hogy az már nem lóbarát. Szóval ésszel kell ezt is, nyilván.

Közönség vonzó dolog lehetne, ami lássuk be, ráférne a lovas sportéletre, mert nem túl nagy közönség látogatja a lovas eseményeket, holott külföldön hatalmas tömeget mozgat meg. Kívülállókat is.

katica
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: dodo 8 éve, 6 hónapja
Másfél évtizede még mint amatőr díjugrató éltem az életemet, napjaimat a Nemzeti Lovardában a Budapesti Lovas Klub színeiben töltöttem, mígnem 1995- ben megismerkedtem a lovaspólóval és természetesen e sportág „velejáróival”, az argentin professzionális játékosokkal.

Következő év januárjában meghívásra Argentínába utaztam, hogy ismereteket szerezzek erről a nagy magyar hagyományokkal rendelkező, de hazánkban 1945 után elfelejtett sportról.

A lovaspólót Argentínában az 1880-as évek óta játszák angol közvetítéssel, őshazája azonban a távol-kelet. Ebben a dél-amerikai országban több száz klubban, ezernél is több pólópályán, több mint 20 ezer fős sportolói létszámmal és több százezer ló segítségével űzik e nemes sportágat.

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy mára Argentína a lovaspóló hazája. Itt készülnek fel a világ legjobb játékosai, innen kerülnek ki a világ legjobb póló lovai (Az 1990-es évek óta már elismert fajta az argentin pólópóni, ezelőtt csak mint típust ismerték). Hihetetlen profizmussal, embrió-transzplantációval tenyésztik több tízezer hektáron az erre a játékra leginkább alkalmas fajtát.
Ön mint vendég nem küldhet be hozzászólást. | Jelentés moderátornak   Bejelentkezve Bejelentkezve  
írta: evelin 8 éve, 6 hónapja
Nyilván .Tényleg szükség van a ló pontos reagálására meg a fegyelmezettségre de szerintem elenyésző ember pólózik M.o.n és Szerbiába még az elenyészőnél is kevesebben.Ami azt illeti ,a díjlovaglásba és a díjugratásban szerintem minden megvan ami a lovaspólóban.Persze ennek a sportnak megvannak a szerelmesei és az űzői.Az csinálja nyilván akinek ,akiknek szimpatikus sportág.
írta: Uhrin Mónika 8 éve, 6 hónapja
Azért ebben a sportban is kell az, hogy a ló gyorsan és pontosan reagáljon a segítségekre, stb...., de én sem fogom űzni szerintem....:laugh: :laugh:
Annyira nem jön be, de ízlések és pofonok...:P
írta: evelin 8 éve, 6 hónapja
Én biztos nem űzöm!!:DÉs valószínüleg nem is fogom.Nem igazán tudom átérzeni ennek a sportnak a jelentőségét.Bocsássatok meg nekem.Mert pl:a díjlovaglásnak az idomítás a szófogadóság és az hogy teljesen kontrollált állapotban a ló összeszedetten dolgozik.Díjugratásnak az ,hogy a ló akadályokat küzd le a lovasára hangoltan 100% ban a figyel dolgozik és nem hátrál meg egy egy félelmetes ugrás -akadály elől sem.Távlovaglás:A ló és lovasa nagy vagy kevésbé nagy távokat tesznek meg erdőn mezőn keresztül együtt egymásra utaltan és a ló figyel az ember utasításaira még akkor is ha egy ilyesztő dolog megzavarja vagyis a bizalom 110% os.Millitary:ez előző 3 összessége.Amiket leírtam az csak a töredéke és dióhéjban írtam le .
Bocsánat én nem értem mért jó egy labdát ütögetni.Ne haragudjatok:ahány ember annyi szokás-gondolat.
írta: LovasMimi 8 éve, 6 hónapja
Én nem űzöm:cheer: :cheer: